Pages

My 2016 with Photos | Fotoğraflarla 2016

Friday, December 30, 2016

From Recently : My mommy and I went to shopping for our xmas tree. Then I went shopping again, but by myself! I bought gifts for my family and cousin Jasmine. // Son Zamanlardan : Annem ve ben yılbaşı ağacımız için alışverişe gittik. Sonra kendi başıma alışveriş yaptım! Ailem ve kuzenim Yasemin için hediyeler aldım.

I went to Starbucks this year so frequently. I love studying in there and making new barista friends! (Coffee cake is my fave all the time btw) // Bu sene çok sık Starbucks'a gittim. Orda ders çalışmayı ve yeni barista arkadaşlar edinmeyi çok seviyorum! (Kahveli pastaları benim en sevdiğim bu arada)


New member of family, my little girl S! Look how CUTE is she!? // Ailenin yeni üyesi, benim küçük kızım S! Baksanıza ne kadar TATLI o!?

Fall 2016 // Sonbahar 2016

Another New Member of Family, my nephew! // Ailenin Başka bir Yeni Üyesi daha, küçük yeğenim!

Here is my Halloween looks from this year. To Read it. (Last one is a Snapchat filter.) // İşte bu seneki Cadılar Bayramı makyajlarım. Okumak için. (Sonuncusu bir Snapchat filitresidir.)

So many priceless moments were made in 2016, these girls are precious. Thank you for always being my best friend cousin Jasmine, I love you! And I love you too Hande, you are not in these photos but you are always with me. // 2016'da çok fazla paha biçilemez anlar yaşandı, bu kızlar benim için çok değerli. Sana çok teşekkür ederim kuzenim Yasemin her zaman benim en yakın arkadaşım olduğun için, seni seviyorum! Ve senide çok seviyorum Hande, sen bu fotoğraflarda yoksun ama her zaman benimlesin.


Lastly, Summer of 2016... I already miss being in Antalya, being with my friends and heat. And palm trees surely!  // Son olarak, 2016 yazım... Şimdiden Antalya'da olmayı, arkadaşlarımla olmayı ve sıcağı özledim. Ve palmiye ağaçlarını tabii ki!

There's my top moments of 2016. Hopefully it brought a smile to your face! What are your top moments of 2016?

Bunlar benim en önemli 2016 anlarımdı. Umarım bu sizin yüzünüzde bir gülücük oluşturtmuştur. Sizin en önemli 2016 anlarınız nedir?

Add my Snapchat : Beristenbul
Beni Snapchat'ten ekleyin : Beristenbul


5 comments :

 1. I love the use of snapchat filters, It's a really nice idea! x
  http://imogen-may.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
 2. I love coffee cake too. It's so yummy, especially on a cold day. :]

  // ▲ itsCarmen.com ▲

  ReplyDelete
 3. Those are some very nice memories, I hope you are having a good 2017 so far :)

  Coco | The Beauty Milk

  ReplyDelete
 4. 2016 hasn´t been the best of years but I think it´s so important to look on the bright side as well and it seems like you had a few highs in 2016!
  xx Lisa | Following Lisa

  ReplyDelete