Pages

The Gym Kit Essentials | Gerekli Egzersiz Eşyaları

Friday, March 18, 2016


Running Shoes | Nike Kaishi

I believe that when i feel good about how I look, I can be more motivated. Choosing the right clothes for exercise is the most important thing for me...

Şuna inanıyorum ki eğer ne giydiğim konusunda kendimi iyi hissedersem yaptığım şeye daha motive olabiliyorum. Egzersiz yaparken giyeceğin kıyafetleri doğru şekilde seçmek benim için en önemlisi...


We have so much choice nowadays not only Nike or Adidas but lots of affordable/inexpensive brands, and that means infinite options. But Nike is always my go-to. Both their running-training leggings and running shoes are my favorites. I combine this handy and durable leggings with my basic tshirts and jean jackets for everday wear. I also love good sports bras and loose tanks. I prefer shades of black, grey, white, blue and pink.

Bu günlerde artık tek seçeneklerimiz Nike ya da Adidas değil, bir sürü uygun fiyatlı markaya da sahibiz, bu da sınırsız tercih demek. Ama benim seçimim her zaman Nike'dan yana. Hem onların antreman-koşu taytları hemde koşu ayakkabıları benim favorilerim. Bu kullanışlı ve dayanıklı taytlarını günlük olarak kullanmak için basic tişörtlerim ve kot ceketlerimle kombinleyip kullanıyorum. Aynı zamanda iyi sütyenlerini ve rahat üstleride seviyorum. Siyah, gri, beyaz, mavi ve pembe tonlarını tercih ediyorum.With every outfit, i like wearing my running sneakers therefore I have many. ( i mean, really! ) They're not only comfortable but very stylish. Wearing training shoes on everday basis allows you to be more active, make it easier for you to move. Nike is a fave, again. I know i admit it. I think I'm a Nike addict. I love their work! I have like numerous Nike Free Run 5.0 but I've recently bought two Kaishi shoes. Because they are very comfy I highly recommend them.

Her kombinimle koşu ayakkabılarımı giymeyi tercih ettiğim için onlardan bir sürüsüne sahibim. ( Gerçekten, ciddiyim! ) Günlük yaşamda egzersiz ayakkabıları giymek daha aktif olmanızı sağlar buda hareket etmenizi kolaylaştırır. Bu konuda da Nike favorim, yine. Biliyorum kabul ediyorum. Bir Nike bağımlısıyım sanırım. Yaptıkları işleri seviyorum! Sayısız denebilecek kadar Nike Free Run 5.0'ım var ama son zamanlarda iki tane Kaishi aldım. Çok rahat oldukları için kesinlikle tavsiye ediyorum.


I enjoy listening to my playlist when I'm working out. It makes me feel more confident about myself. My preference is Sony Mp4 Player. ( Headpones by Philips ) Staying hydrated is really important so do not forget to take your water bottle with you. And drink lots of water! At the same time keep your lips moist.

Egzersiz yaparken kendi playlistimi dinlemeyi seviyorum, bu sayede kendime daha çok güveniyorum. Sony Mp4 oynatıcı benim seçimim. ( Kulaklarım Philips ) Susuz kalmamak gerçekten çok önemli, sakın su şişenizi yanınıza almayı unutmayın. Ve çok su için! Dudaklarınızıda nemli tutmayı unutmayın.What's your essential thing for workout/gym?
Peki sizin için en gerekli spor malzemeniz nedir?


19 comments :

 1. These are such a cute and comfy clothes girl !! I am your new follower on bloglovin. Would you like to follow me as well :)
  www.ambiinwonderland.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Checking out your blog now ;)

   Delete
  2. Thanks dear for the follow !!! stay in touch :)
   www.ambiinwonderland.com

   Delete
 2. The leggings are amazing!!! Do you want to be friends with me on bloglovin? If yes, just follow me and I'll follow your blog back ASAP!<3 http://www.bloglovin.com/blogs/anna-alina-3947784

  ReplyDelete
 3. I love your leggings, they're awesome! I have Nike leggings and trainers as well, they are definitely the best.

  The Velvet Black | UK Style & Beauty Blog

  ReplyDelete
 4. I love those leggings! so cute!
  http://www.sashaelizabeth.com/

  ReplyDelete
 5. Great post, your photos look stunning! I love those leggings too :)

  ReplyDelete
 6. I love the leggins so cute!
  My essential is actually an ipod - there is no way I can find motivation to exercise if I am not listening to my music.

  xx

  Lizzie | Garland Girl

  ReplyDelete
 7. Definitely music. I really struggle without it! X

  ♥ Carly's Beauty Blog ♥

  ReplyDelete
 8. your gym leggins are so cute. i need music to work out, it just keeps me going.


  loovelle.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Love the nike shoes! I'm definitely a nike fan as well, and I agree that gym clothes you feel good in is a must for motivation. xx

  ReplyDelete