Pages

Flormar | Invisible Pores, Invisible Pore Instant, Radiant Pink

Sunday, July 19, 2015


Bonjour! I'm here with newly bought three ladies (And yes, these two are same). After lots loots of shoping i decided to write about them. Lets talk!

Bonjour! Yeni alınmış üç tane bayanla sizlerleyim (Ve evet, ondan iki tane var). Çok çook fazla alışverişten sonra onlar hakkında yazmaya karar verdim. Hadi konuşalım!I normally dont buy from Flormar but these days, guys, i bought so many new things and they gave me a gift package. A week ago i saw invisible pores instant and bought it. Then i tried. I love it! It reaaally works guys! Like her sister invisible pores. The difference between them is invisible pores is nude colour, invisible pores instant is transparent. And Radiant Pink.. So. Perfect. I did regret about buying it but now is my favorite one of them. After applying foundation i use it for highlight. Or you can mix it with foundation for glowy skin. I recommend.

Genelde Flormar'dan alışveriş yapmam ama bugünlerde, millet, bir sürü şey alıyorum ordan hatta bir hediye paketi bile aldım onlardan. Bir hafta önce invisible pores instant'i görmüş ve almıştım. Sonra denedim ve bayıldım! Gerçektende işe yarıyor! Tıpkı kardeşi invisible pores gibi. Aralarındaki fark is invisible pores ten rengi, invisible pores instant ise transparan. Ve Radiant Pink.. Gerçekten. Harika. Almadan önce tereddüt etmiştim ama şuanda aralarındaki favorim o. Fondöteni uyguladıktan sonra üstüne onu aydınlatıcı olarak kullanıyorum. Yada fondöteninizlede karıştırabilirsiniz aydınlık bir cilt görünümü için. Tavsiye ediyorum.
1 comment :

  1. Bugün düşüne düşüne en sonunda almaya karar verdim ten rengi olan bazı :)) Sizi okuyunca iyiki almışım dedim :)

    ReplyDelete